تبلیغات
وفانیوز

وفانیوز
خبرها و گزارش ها و مطالب ورزشی ، فرهنگی ، اجتماعی ،سیاسی 
نویسندگان

سازمان لیگ و  فدراسیون فوتبال باز هم با غرض ورزی تبعات منفی را در روز گذشته در تبریز رقم زدند.


به گزارش حوزه ورزشی وفای قلم؛ اگر تاریخ را ورق ورق  برگردانیم و با دقت به آن بنگریم  می بینیم که آذربجانشرقی در طول سالهای سال توانسته سهم خود را ادا کند و شاهد بوده ایم که در دوران مشروطیت و حتی زمانهایی  به عنوان  شاه کلید اصلی عرصه های سیاسی و اقتصادی بوده است و پایتخت سیاسی  به شمار می رفت و بنابراین این استان به عنوان یک کلید اصلی و راه اصلی به کشورهای دیگر برای روابط خارجی و اقتصادی کشور ایران محسوب می شود اما با همه این حرفها به ظاهر مردم ایران همه این یادگارهای تاریخ را به دست فراموشی سپرده و چندین سال است که در حق این استان بی حرمتی ها و بی احترامی ها می شود و کسی هم جوابگو نیست .

در چند سال اخیر که در عرصه ورزش ، این استان خود را به جایگاه بالایی کشانده ولی باز هم این بی حرمتی ها و غروض ورزی ها ادامه دارد چرا که بعد از گذشت چند سال و حضور مداوم و خوب تیم تراکتورسازی و دیگر تیم های گسترش فولاد و درلیگ شانزدهم تیم ماشین سازی نشان از لیاقت این استان در عرصه ورزش هم دیده می شود.

اما چیزی که در اینجا جای بحث و تامل دارد این است که چرا این استان با وجود کسب رتبه و جایگاه عالی در ورزش علی الخصوص فوتبال؛  فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ این جایگاه عالی را نادیده گرفته و تا جایی که ممکن است با غرض ورزی و تعصبات بیجا و بیشتر وقت ها با سوء مدیریتی که در فدراسیون و سازمان لیگ حاکم است سعی در منزوی کردن فوتبال این استان دارند و بارها شاهد ناداوری داوران در بازی ها و کشاندن حواشی بازی ها به سمت و سویی غیرفوتبالی بودیم .

اگرچه مردم ایران حافظه تاریخی بسیار کوتاه و اندکی دارند اما حافظه تاریخی هواداران فوتبال تبریز  و بالاخص مردم شریف استان آذربایجانشرقی و دیگر آذری های ترک زبان جمعه سیاه سال ۹۴ را هیچوقت در هیچ زمانی به فراموشی نخواهند سپرد چرا که مسئولان وقت فدراسیون و سازمان لیگ اثبات کردند که فوتبال هم در آذربایجانشرقی یک تحفه سیاسی است و باید سیاسی گونه عمل کرد و در آن روز شوم ونحس جمعه سیاهی را برای مردم و هوادار ترک آذری رقم زدند که تاکنون زخم های آن روز هنوز تازه است و با بده بستان فوتبال ولی ناجوامردانه کاری کردند که قهرمانی را از تبریز و تمامی ترک های آذری زبان ربوده و جام را به اصفهان بردند.

حال که در روزهای پایانی لیگ شانزدهم هستیم و با تاسف باز اتفاق ناخوشایند دیگری از نوع جمعه سیاه سال ۹۴ در تبریز رخ داد چرا که روز گذشته شنبه ۲۶ فروردین ۹۶ ؛ استانهای آذربایجانغربی و آذربایجانشرقی و کردستان  دچار سیل و باران شدید شده بود و ۴۴ کشته بر اثر سیل خانواده های این سه استان را داغدار کرد و تیم های ماشین سازی تبریز و پرسپولیس هم در روز گذشته بازی داشتند و پیش قهرمانی تیم پایتخت قرار بود در تبریز انجام شود که باز هم با تاسف سوء مدیریت و غرض و رزی سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال داغ مردم داغ دیده آذربایجان را با خوشحال پیروزی تیم پرپسولیس بیشتر کرده و تیم پایتخت به جای احترام به این خانواده های داغ دیده برای قهرمانی خود شروع به خوشحالی کردند و هواداران تبریزی که عزادار درگذشت عزیزانشان بر اثر سیل بودند با حمله به پرسپولیسی ها پرچم این تیم را اتش زدند.

گفتنی است با وجود اینکه سیل در صبح روز گذشته اتفاق افتاده بود چرا فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ و دیگر مسئولان به جای جلوگیری از خوشحالی پیش قهرمانی پرسپولیس ها و اطلاع از این موضوع ؛ اجازه دادند پرسپولیسی ها خوشحالی کرده و این مردم عزیز و با غیرت و با شرف این استان بیش از پیش داغدیده شوند. اینگونه رفتارها نشان از چیست؟ مسئولان و نمایندگان در مجلس  استان آذربایجانشرقی چه زمانی از خواب زمستانی بیدار خواهند شد و جواب این بی حرمتی ها و بی احترامی ها را خواهند بود؟ آیا مردم این استان مستحق عزای عمومی نیستند ؟ آیا مردم این استان در مسیر مشهد -سمنان که سینما رکس دیگری رقم خورد و مردم زنده زنده در آتش سوختند و وزیر راه هم گل کاشت حتی عزای عمومی برای این عزیزان اعلام نشد و روز گذشته نیز به جای احترام برای مردم داغدیده این سه استان آذربایجانشرقی و غربی و کردستان چرا خوشحالی کردند؟ آیا خوشحالی فوتبالی ضروری تر از تسلیت برای فوتبالی های عزا دار بود؟ شما قضاوت کنید.

انتهای پیام/
برچسب ها: فوتبال، سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال، آذربایجانشرقی، پرپسولیس، وفای قلم،  
[ یکشنبه 27 فروردین 1396 ] [ 14:13 ] [ وفا ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

این سایت کاملا" ورزشی ، فرهنگی ، اجتماعی ، و سیاسی می باشد و به هیچ ارگانی وابسته نیست و نظرات در این سایت آزاد است و هرنوع گزارش و خبری را که به اشتراک گذاشته می شود را تائید نمی کند.صرفا" جهت اطلاع می باشد.
آرشیو مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

کد افراد آنلاین